قوانین و مقررات

قوانین و مقررات اکس کوین پلاس

توسط مدیر

۱۲ تیر ۱۴۰۳

در جهت حفظ حریم شخصی و افزایش امنیت کاربران، مجموعه‌ی اکس کوین پلاس در صدد اجرای قوانینی برآمده است. بخشی از این قوانین مربوط به کاربران و بخشی برعهده‌ی اکس کوین پلاس است. قوانین و مقررات صرافی اکس کوین پلاس به شرح زیر است

قوانین عمومی

اکس کوین پلاس در راستای افزایش ضریب امنیت حساب‌ها و معاملات، تکمیل فرایند احراز هویت را برای تمامی کاربرانی که قصد ایجاد حساب کاربری، خرید و فروش و واریز و برداشت ارز دیجیتال را دارند، الزامی در نظر گرفته است.

تمامی فعالیت‌ھای سایت اکس کوین پلاس در چارچوب قوانین جمھوری اسلامی ایران است و استفاده از خدمات اکس کوین پلاس، اعم از ثبت نام، خرید و فروش رمز ارز و غیره، بر مبنای مطالعه‌ی دقیق و پذیرش قوانین آن است. لذا کاربر اذعان می‌دارد منبع و مقصد کلیه‌ی ارزھای دیجیتال در تراکنش‌ھای خود، کاملا قانونی و مطابق با قوانین بین المللی و مقررات جمھوری اسلامی ایران هستند.

كاربران اکس کوین پلاس متعھد می‌شوند که با بازار ارزھای دیجیتال آشنا ھستند و با وجود ریسک‌ھای مربوط به سرمایه‌گذاری در این حوزه، با علم و آگاھی کامل اقدام به سرمایه‌گذاری می‌نمایند و سود و ضرر ناشی از ھرگونه فعالیت كاربر در صرافی اکس کوین پلاس بر عھده وی است.

احراز هویت

به‌ منظور انجام مراحل احراز هویت در اکس کوین پلاس، اطلاعاتی از قبیل هویتی (شماره شناسایی و سریال کارت ملی، نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد)، بانکی (شماره کارت و شماره شبا) و تصویر مدارک (سلفی با متن تعهدنامه و کارت شناسایی، سلفی با کارت بانکی و تصویر مدرک شناسایی طبق فرمت درخواستی اکس کوین پلاس) مورد نیاز است.

در صورت وجود ھرگونه تخلف در احراز ھویت، اعم از تغییر نرم‌افزاری تصاویر و یا استفاده از مدارک دیگران، مسئولیت حساب کاربری بر عھده‌‌ی شخص صاحب حساب است و اکس کوین پلاس حق توقف ارائه‌‌ی خدمات به کاربر مذکور و ارجاع کاربر به مراجع ذی صلاح را دارد.

اتباع خارجی با دارا بودن مدارک شناسایی معتبر (پاسپورت، کارت آمایش و پروانه اقامت) امکان ایجاد حساب کاربری و احراز هویت در صرافی اکس کوین پلاس را دارند. هر کد ملی امکان ایجاد فقط یک حساب کاربری در صرافی اکس کوین پلاس را دارد.

تغییر شماره تلفن حساب کاربری، صرفا در صورتی ممکن است که شخص صاحب حساب به خط تلفن خود دسترسی نداشته باشد. عملیات ایجاد حساب کاربری جدید و انتقال دارایی با انجام تماس تصویری صورت می‌گیرد.

کاربر متعهد می‌شود جهت انجام تراکنش در حساب کاربری خود از کارت‌های بانکی احراز شده، که باید بنام شخص صاحب حساب کاربری باشد، استفاده نماید. کاربر این حق را به اکس کوین پلاس می‌دهد که در تماس‌هایی که از سمت صرافی اکس کوین پلاس با او انجام می‌شود، کارشناس اکس کوین پلاس اطلاعات هویتی شخص را جهت احراز هویت او در تماس دریافت نماید.

امنیت حساب کاربری

اکس کوین پلاس موظف به نگھداری اطلاعات شخصی کاربران است و متعھد می‌شود که از مدارک آن‌ها سوءاستفاده‌ای نخواھد شد.

اکس کوین پلاس اطمینان می‌دھد که دارایی‌ھای کاربران را نزد خود به امانت (با رعایت استانداردھای موجود در حوزه امنیت) حفظ نماید.

اکس کوین پلاس خود را ملزم به حفظ حریم خصوصی، اطلاعات شخصی و دارایی‌های کاربر می‌داند. شایان ذکر است دارایی‌ها بر بستر امن Cold Storage نگهداری می‌شود و اطلاعات شخصی کاربران نزد اکس کوین پلاس محفوظ است و به‌ غیر از استعلام قضایی یا انتظامی، تحت هیچ شرایطی در اختیار شخص و یا سازمان ثالثی قرار داده نمی‌شوند.

حفظ اطلاعات امنیتی (رمزعبور، گوگل اتنتیکیتور، کد ورود یکبار مصرف -از طریق پیامک یا ایمیل- ارسال شده از سمت اکس کوین پلاس) بر عهده‌ی شخص کاربر است و اکس کوین پلاس توصیه می‌کند جھت جلوگیری از کلاھبرداری‌، از رمز عبور با پیچیدگی بالا و کد ورود دو عاملی (گوگل اتنتیکیتور، کد ورود یکبار مصرف پیامکی، کد ورود یکبار مصرف ایمیل) استفاده شود.

كاربر متعهد می‌شود برای حفظ امنيت حساب کاربری، اطلاعات امنیتی اعم از رمز ورود، کد ورود و كد‌های شناسایی دو عاملی (گوگل اتنتیکیتور، کد ورود یکبار مصرف پیامکی، کد ورود یکبار مصرف ایمیل) را در اختيار شخص ديگری قرار ندهد.

حفظ امنیت ایمیل و سیم‌کارت بر عهده کاربر است و استفاده‌ی افراد غیر، از حساب کاربری شخص صاحب حساب، ممنوع است.

حساب کاربری باید فقط از طرف صاحب حساب مورد استفاده قرار گیرد و استفاده افراد غیر، از حساب کاربری شخص صاحب حساب، ممنوع است. در صورت بروز مشکل در خصوص ماده‌های ۴-۷ کاربر وظیفه دارد سریعا اکس کوین پلاس را در جریان بگذارد؛ همچنین در صورت نقض ماده‌های مذکور توسط کاربر، صرافی مسئولیتی در قبال دارایی‌های کاربر نخواهد داشت. جھت جلوگیری از سوءاستفاده و حفظ امنیت حساب كاربران، تیم پشتیبانی اکس کوین پلاس در صورت نیاز با كاربر تماس صوتی و یا تصویری خواھد داشت. شایان ذکر است در تماس مذكور اطلاعات امنیتی از قبیل: رمز ورود به حساب کاربری کد دوعاملی (کد اتنتیکیتور، کد پیامکی و کد ایمیلی) رمز ورود و Private Key کیف پول شخصی

از کاربر خواسته نمی‌شود. لذا موارد مذکور تحت ھیچ شرایطی نباید در اختیار شخص غیر، حتی کارشناسان پشتیبانی‌ اکس کوین پلاس، قرار داده شود. در غیر این صورت عواقب آن بر عھده‌ی شخص صاحب حساب است.

در جهت افزایش امنیت حساب کاربری در زمان برداشت یا انتقال داخلی رمز ارز، استفاده از کد دوعاملی گوگل اتنتکیتیور اجباری است. در جهت حفظ امنیت حساب کاربری، در صورت ایجاد مشکل یا در دسترس نبودن کدهای شناسایی دو عاملی، اکس کوین پلاس با دریافت سلفی با تعهدنامه‌ی مشخص شده به همراه مدرک شناسایی معتبر، اقدام به حذف کد دو عاملی کاربر می‌نماید.

مسئولیت کلیه‌ی تراکنش‌ھای انجام شده در حساب کاربری بر عھده‌ی شخص صاحب حساب است. در صورت بروز ھرگونه مشکل امنیتی از طرف صرافی اکس کوین پلاس، اکس کوین پلاس متعھد به جبران خسارت وارد شده، خواھد بود.

واریز و برداشت

جهت حفظ امنیت، جلوگیری از پولشویی و سوءاستفاده از حساب کاربری، طبق ابلاغیه‌ی سال ۱۴۰۱ پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات (فتا)، اکس کوین پلاس موظف است، برداشت یا انتقال داخلی (رمز ارز یا تومان) کاربر را تا مدت ۷۲ ساعت پس از آخرین واریز تومان معلق کرده و سپس ارسال نماید.

برای حفظ امنیت حساب کاربری، با وجود عمومی بودن کیف‌پول اکس کوین پلاس ممکن است برداشت‌‌های تومانی و رمز ارز بعد از ثبت واریز رمز ارز با ۲ساعت وقفه تایید شوند. جھت حفظ امنیت و جلوگیری از سوءاستفاده از حساب کاربران، پس از ثبت برداشت یا انتقال داخلی، در صورت نیاز، تیم پشتیبانی اکس کوین پلاس تماس صوتی یا تصویری با شخص صاحب حساب کاربری برقرار خواهد کرد.

زمان بندی تسویه برداشت‌های تومان، مطابق با توضیحات ارائه شده در صفحه برداشت تومان است و اکس کوین پلاس مسئولیتی در قبال هرگونه ایجاد مشکل یا تاخیر از طرف سرویس درگاه بانکی ندارد.

کاربر موظف است برای تکمیل عملیات واریز ارزی، کدتراکنش (HASH) اختصاص داده شده از طرف مبدا تراکنش را در صفحه واریز ثبت نماید. درجهت حفظ امنیت دارایی‌های درحال انتقال، کاربر موظف است طی حداکثر ۲ ساعت، کد تراکنش خود را داخل اکس کوین پلاس ثبت نماید، در غیر این صورت اکس کوین پلاس مسئولیتی را در قبال تاخیر در ثبت کدتراکنش توسط کاربر و ایجاد مشکل در واریز وی نمی‌پذیرد.

کاربر موظف است در صورت انجام نشدن واریز رمز ارز به دلیل بروز اشکال یا بروزرسانی در سیستم صرافی یا شبکه‌ها، مدارک مرتبط با واریز مربوطه را در صورت درخواست کارشناسان پشتیبانی ارسال نماید.

اکس کوین پلاس در مقابل واریز رمز ارز بر بستر اشتباه یا رمز ارزھایی که در اکس کوین پلاس پشتیبانی نمی‌شود، ھیچ گونه مسئولیتی نخواھد داشت.لذا مسئولیت ھرگونه واریز اشتباه بر عهده شخص کاربر است.

عملیات عودت رمز ارزهای واریز شده بر بستر اشتباه یا ارزهایی که در اکس کوین پلاس پشتیبانی نمی‌شود، شامل پرداخت هزینه (کارمزد) است.

اکس کوین پلاس در مقابل برداشت رمز ارز بر بستر یا به آدرس اشتباه ھیچ گونه مسئولیتی نخواھد داشت. لذا مسئولیت ھرگونه برداشت اشتباه با کاربر است.

اکس کوین پلاس اختیار حذف یا غیرفعال‌سازی شبکه‌های مختلف واریز و برداشت رمز ارز را در زمان بروزرسانی یا ایجاد مشکل در این شبکه‌ها دارد.

اکس کوین پلاس این اختیار را دارد که آدرس ولت‌های خروجی و ورودی صرافی را به دلیل دارا بودن ماهیت عمومی، برای حفظ امنیت دارایی کاربران در عملیات واریز و برداشت تغییر دهد.

کاربر متعهد می‌شود پیش از انجام عملیات واریز رمز ارز به اکس کوین پلاس، از فعال بودن شبکه‌ی مورد استفاده یا تغییر آدرس کیف‌پول اطمینان پیدا کند.

كارمزد برداشت رمز ارز و تومان از اکس کوین پلاس، مطابق با توضیحات ارائه شده (به ترتیب) در صفحه‌ی برداشت رمز ارز و صفحه برداشت تومان است.

اکس کوین پلاس ھیچ گونه مسئولیتی در ارتباط با تاخیر یا ناموفق شدن واریز و برداشت‌ها به دلیل مشکلاتی از قبیل: نقص یا مشکل در واریز و برداشت‌ها به دلیل تعمیرات و بروزرسانی شبکه‌ی رمز ارز مربوطه و شبکه‌ی بانکی پذیرنده، نخواھد داشت.

واریز وجه در اکس کوین پلاس، با استفاده از بن کارت، کارت ھدیه و امثال این موارد، امکان پذیر نیست.

خرید و فروش

هنگام ثبت سفارش خرید و فروش، محاسبه‌ی جزئیات معامله به صورت تخمینی به کاربر نمایش داده می‌شود و پس از ارسال سفارش، با توجه به شرایط لحظه‌ای بازار، ممکن است جزئیات معامله تغییر نماید.

قیمت تتر در صرافی اکس کوین پلاس بر اساس میزان عرضه و تقاضا تعیین می‌شود و تغییرات آن از طریق سایت و اپلیکیشن در معرض دید کاربران قرار می‌گیرد. تمامی ھزینه‌ھای خدمات و كارمزد تراكنش‌ھا در اکس کوین پلاس، مطابق با توضیحات ارائه شده در صفحه‌ی خرید و فروش است. شایان ذکر است، کارمزد خرید و فروش رمز ارز تتر صفر می‌باشد.

خرید و فروش تمامی ارزها با تومان در اکس کوین پلاس بدلیل اختلاف قیمت در خرید و فروش رمز ارز تتر (که پایه‌ی قیمت تمامی ارزها است) شامل اختلاف قیمت می‌شوند. شایان ذکر است که، قیمت رمز ارزها به صورت جهانی (قیمت تتری) محاسبه می‌شود.

خرید رمز ارز در اکس کوین پلاس شامل محدودیت حداقلی می‌باشد و حداقل خرید تتر و ارزهای دیگر مطابق با توضیحات ارائه شده در صفحه‌ی خرید است. فروش رمز ارز در اکس کوین پلاس شامل محدودیت حداقلی نیست.

خرید و فروش در اکس کوین پلاس شامل محدودیت حداکثری در تعداد دفعات ثبت درخواست نیست. محدودیت حداکثری در خرید یا فروش، مربوط به یک سفارش است.

اکس کوین پلاس این حق و اختیار را دارد، در صورت بروز اشکال و ابهام در ھر یک از معامله‌ها، آن سفارش را لغو کند و دارایی‌ کاربر را به حالت اولیه بازگرداند.

در صورت ایجاد اشکال از سمت اکس کوین پلاس، صرافی موظف به جبران خسارت خواهد بود و در غیر این صورت کاربر حق اعتراض و ادعایی را در خصوص نحوه‌ی عملکرد اکس کوین پلاس، از خود ساقط می‌نماید. در صورت ایجاد اشکال از سمت اکس کوین پلاس در سفارش‌های با قیمت مشخص یا حدضرر، اکس کوین پلاس موظف به بررسی تراکنش کاربر و جبران خسارت خواهد بود. در غیر این صورت کاربر حق اعتراض را از خود ساقط می‌نماید.

اکس کوین پلاس ھیچ‌گونه مسئولیتی در ارتباط با تاخیر یا ناموفق شدن تراکنش‌‌ها و سفارش‌ها به علت وجود مشکلاتی از قبیل نقص یا مشکل به دلیل تعمیرات و بروزرسانی در سیستم صرافی یا شبکه مربوط به رمز ارز یا اختلال‌های مربوط به اینترنت ندارد.

اکس کوین پلاس این اختیار را دارد، در صورت وجود ریسک در معامله یا اشکال در مواردی از قبیل: پایداری و ایمنی شبکه رمز ارز پایداری و ایمنی قرارداد هوشمند سطح کیفیت فعالیت‌های تیم توسعه‌دهنده تعهدات تیم پروژه نقدینگی و پشتوانه رمز ارز

اقدام به حذف و دلیست رمز ارز نماید. کاربر امکان نگهداری و برداشت رمز ارز حذف شده را تا هر زمان که بخواهد دارد.

جوایز:

۳۰ درصد از کارمزد معامله‌های افرادی که در اکس کوین پلاس با کد یا لینک معرفی ثبت نام و احراز هویت کنند، به معرف آن‌ها تعلق می‌گیرد. شایان ذکر است این جایزه‌ هر ۲۴ ساعت به موجودی تتر (USDT) معرف افزوده خواهد شد.

با توجه به بند ۳ مقررات خرید و فروش، کارمزد خرید و فروش تتر صفر است و جایزه‌‌ای از معامله رمز ارز تتر به شخص معرف تعلق نخواهد گرفت.

افراد معرفی شده فقط در اولین ورود به اکس کوین پلاس امکان ثبت کد معرفی یا ثبت نام با لینک معرفی را دارند. مسئولیت اطمینان از ثبت کد معرفی یا استفاده از لینک معرفی با شخص معرف است و مسئولیت عدم انجام این کار در زمان ثبت نام با اکس کوین پلاس نیست.

اکس کوین پلاس این حق و اختیار را دارد تا در صورت مشاهده‌ی هرگونه سوءاستفاده از کد یا لینک معرفی اکس کوین پلاس در فعالیت‌ھای خلاف مقررات و تحریف جزئیات کمپین‌های اکس کوین پلاس، کد معرفی را باطل و حساب کاربر را بدون نیاز به دستور قضایی مسدود کند.

اختیارات دیگر پی فا۲۴

اکس کوین پلاس این اختیار را دارد که مبادله‌ی تومان را در صورت درخواست کتبی از محاکم و نھادھای دولتی و قضایی یا در صورت مجرم شناخته شدن کاربر یا مظنون بودن او به تملک عواید از محل ارتکاب جرم، ممنوع اعلام کند.

در صورت فوت یا حجر صاحب حساب کاربری، اکس کوین پلاس این حق و اختیار را دارد به محض مطلع شدن از این مساله:

نسبت به واریز وجوه ریالی کاربر به حساب اعلام شده‌ی ایشان در زمان احراز هویت اقدام نماید. همچنین نسبت به تبدیل دارایی رمز ارز کاربر به تومان (معادل قیمت روز) و واریز وجه به حساب فوق اقدام نماید. لازم به ذکر است ملاک زمانی محاسبه‌ی قیمت فروش دارایی رمز ارز کاربر، بر اساس ارائه‌ی اسناد هویتی فرد توسط ذی نفع و تایید اصالت آن توسط واحد حقوقی اکس کوین پلاس است. کاربر با علم و اطلاع از مقررات این بند نسبت به افتتاح حساب کاربری در اکس کوین پلاس اقدام نموده و کاربر، اشخاص ثالث، ورثه یا قائم مقام قانونی ایشان حق اعتراض و یا ادعایی در آینده در این خصوص را نخواھند داشت.

این حق و امتیاز توسط کاربر به اکس کوین پلاس صلح و اعطا می‌گردد.

اکس کوین پلاس این حق و اختیار را دارد تا در صورت تشخیص ھرگونه عمل خلاف و ناقض قوانین و مقررات ذکر شده، بلافاصله نسبت به مسدود کردن حساب کاربری شخص اقدام نماید. اگر از فعالیت‌ھای غیر قانونی کاربر خسارتی به اکس کوین پلاس وارد شود، اکس کوین پلاس می‌تواند ضرر وارد شده را از کاربر مطالبه نماید.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه اکس کوین پلاس از آخرین اخبار و تحولات دنیای رمز ارز مطلع شوید.

shape